Merit Miller

Ma usun, et kui oleme avatud, võtame aega mõtlemiseks ja muudame pisut perspektiivi, võib avaneda piiritu sisemine tarkus või uus vaatenurk, mis üllatab oma lihtsuses ja geniaalsuses. Järsku on kõik palju selgem. See on väga hea tunne, mille pinnalt uue energiaga edasi liikuda.

Ma olen coachina Sinu muutuste pühendunud toetaja, kui Sa oled otsustanud, et soovid end coachingu toel arendada juhi või inimesena. Mulle meeldib kuulata, kaasa mõelda ja toetada inimesi, kes otsivad selgust keerulistes küsimustes või kindlust, et ellu viia oma unistusi või eesmärke, kes kaaluvad kannapööret, on kogenud läbipõlemist või on lihtsalt hetkeolukorda kinni jäänud ning vajavad enesekindlust ja uut suunda. Coachingust võib abi olla mõtete korrastamisel, eneseteadlikkuse suurendamisel ning tegevuste analüüsimisel, et leida uusi võimalusi, vaatenurki ja lahendusi, teha teadlikke valikuid ning kokkuvõttes olla õnnelikum oma töös ja elus.
Kuidas ma coachin? Ma kuulan ja peegeldan, küsin, mõnikord ka ebamugavaid küsimusi, sekka teeme harjutusi. Sina oled fookuses. Me mõtleme koos. Lähtume sellest, et Sulle on coachingust päriselt ja praktiliselt tuge.

Minu peamised väärtused coachina

 • Avatus, ausus ja uudishimu kui edasiviivad jõud.
 • Päriselt kuulamine, mis võib luua uusi dimensioone.
 • Huumor kui pingetest vabastaja.
 • Võimatu eesmärk kui tõeline sütitaja.
 • Pühendumine kui edu võti.

Minu valdkond ja kogemused

Esimene coaching kohtumine on Sulle tasuta

Minu pagas on mitmekülgne:

 • 20+ aastat kogemust rahvusvahelistes ettevõtetes (KPMG, Hyundai, Scania jt).
 • Pereettevõtte Juustukuningad omanik ja brändi looja alates 2012.
 •  JCI Tallinna President 2007, JCI Estonia Senati President 2014-2015.
 • Eesti suurima (4500 in) rahvusvahelise konverentsi JCI Maailmakongress 2019 Senati programmi direktor.
 •  Teemadest on mulle lähemalt tuttavad B2B ja B2C, ettevõtete bränding ja persoonibränding, müük, eneseareng, turundus ja PR, ettevõtja ja ja töötaja vaatenurgad, finantssektor, autosektor, liidud ja vabatahtlik tegevus, rahvusvaheline ja Eesti-keskne äri, ettevõtte kasvatamine nullist, frantsiisikontseptsioon, meeskondade ja valdkondade juhtimine.
 • Nõustamine või mentortugi teemadel turundus, bränding, müük, pereäri, frantsiis, isiklik areng.
 • Vabatahtlik kogemus: EPEL, JCI, JCI Senat, Teeme Ära, IWCT jt
 • Koolitaja ja nõustaja: suhtluskunst, bränding, tagasiside, Small Talk & Networking, müük.
 • Olen lõpetanud TTÜ/TalTech ülikooli (2000). Paljude lisakoolituste hulgas on näiteks Peep Vainu programm Juhist liidriks, Coaching of the Strategic Account Management (Saksamaa), Media and Communication Masterclass (Kreeka), Juhtide Euroopa Akadeemia (Rootsi), Mindfullness, Imago paariteraapia, Dialogue vestluste printsiip.
 • Coachina tegutsen alates 2019: koolitused Münchenis (2019) ja Helsingis (2019) ning EBS Executive Coachi sertifikaat Academy of Executive Coaching (2020-2021).
Kogemused

Klientide lood

"Mulle meeldis coachingu sessioonidel, et Meritil on kogemus sarnastest sfääridest ja arusaam dünaamikast ja ettevõtte spetsiifikast. Ma võin väga veenvalt lõpmatuseni tarka juttu rääkida, aga mul on vaja et keegi seaks mu jutule ja eeldustele väljakutseid, torgiks julgelt sügavamale, seda ka siis, kui ma üritan seda mõistlike argumentidega ära blokkida. Mul ei ole väga palju partnereid kellega paljusid teemasid detailideni lahti harutada ja rääkida - juba ainuüksi see on tohutu väärtusega. Samuti on arutelu huvitavam, kui abiks on keegi, kel piisavalt kogemust ja seega mõistab teemasid ja küsimusi."

Kristo Timberg
Chemi-Pharmi juht

"Coaching. Mõtete selginemine. Üle mäe vaatamine. Visiooni loomine. Tugevuse andmine. Ma arvan, et kõige rohkem sain usku endasse juurde. Vaatasime otsa, kus olen ja kuhu soovin liikuda. Sessioonid avaldasid mu vaadet, et kuidas edasi, aitasid mul näha tervikpilti ja tulla toime tagasilangusega. Olen julgelt nüüd liikunud ja seda on tunda ettevõtte käibest ja isikliku elu stabiilsuses. Merit hoiab inimesi. Tema juurest tulles on naeratus kohe hulgaks ajaks huulil. Tema enda elukogemus ja taju on inimlikult sügavad ja ta julgeb olla su kõrval ka rasketel hetkedel. Samuti tema spontaansus ja oskus sind õigel hetkel parimate coachingu küsimuste või tehnikatega suunata vaatama laiemat pilti. Merit on julge, särav, šarmikas, rikka kogemustepagasiga, ehe ja haavatav inimene, tark naine. Jäin väga rahule. Liikusin edasi ja sain enesekindluse tagasi. Merit aitas mul näha enda tugevusi ja süstis usku minu ettevõtmistesse. Soovitan coachingut siis, kui oled oma vihmaussid vaatesse kinni jäänud ja soovid kotka vaadet heita oma elule ning ettevõtmistele. Vahel kui oleme raskustes, ei pruugi ise näha, et kriis on lihtsalt võimalus kasvada ja õppida. Coaching teeb seda mõnusalt ja turvaliselt."

Matti Orav
Ettevõtja, terapeut, Mindfulness koolitaja, Riiklik Perelepitaja, lastelaagri looja ja juht, õpetaja ja endine koolijuht

"Coaching on teekond oma isiklike eesmärkideni jõudmiseks, kus erapooletu aitab leida sul mitu erinevat rada, et sa jõuaksid ise oma punktist A punkti B. Mina soovisin vaadata rohkem enda sisse ja osata hinnata ennast kõrvalt, sealjuures õppida nägema, kontrollima ja ületama oma hirme. Coachi väärtus on julgustav teadmine, et sul on kellegi erapooletu poole pöörduda. Mulle meeldib, et coach annab vajalikud teeotsad, et inimene ise oma probleemide lahendamiseks/eesmärkide püstitamiseks, mis lõpptulemusena mõjub eriti motiveerivalt ja loob võitmise tunde. Mulle meeldis coachingu kohtumistel see, et ma sain avatult rääkida oma eesmärkidest ja ka hirmudest, mida ma kunagi kellelegi teisega ei jagaks. Mulle meeldis, kuidas coach tõesti kuulas mind ja oskas kaasa mõelda ja pakkuda lahendusi. Ma sain julgust ja praktilisi oskusi tegeleda oma hirmudega, et jõuda lähemale oma lõppeesmärkidele. Mulle väga meeldis, et kõik kohtumised toimusid in person, mis andis võimaluse coachiga veel rohkem connectida. Usun, et see on just esimestel kordadel väga oluline üksteise tundma õppimisel. Coachingu teekonna jooksul jõudsin välja oma hirmude tuumani, mis on takistanud/tagasi hoidnud mind oma eesmärkide saavutamiseks. Coaching andis mulle oskuse näha ennast kõrvalt ja julgust mõelda teisiti ja näha sügavamale. Super hea kuulaja ja kaasamõtleja. Erinevad lähenemised leidmaks õiget/sobivamat rada. Näha ja tunda, et Meritil on soov teisi aidata. Usun, et coachingust on kasu inimestele, kes tunnevad, et on jäänud mingitesse mõtetesse/piiravatesse hirmudesse kinni ning ei oska leida nendest väljapääsu. Usun, et teemade valdkond on coachingu puhul väga suur ning abi leiab tegelikult nii isiklike kui ka tööalaste suhete alal.."

Ene Liis Lisovik
KPMG maksunõustaja

"Mulle väga-väga meeldis Meriti kasutatud metafoor, et coaching on nagu taskulambiga pimedasse nurka osutamine 🙂 Täpselt nii ongi. See on võimalus minna enda sisse, mõelda valju häälega seda, mida pole ise jõudnud või julgenud mõelda. Aja mahavõtmine igaväeva melust välja minemiseks, abstrageerumiseks, suurelt mõtlemiseks, enda tegelike soovide üles leidmiseks-formuleerimiseks. Coach aitab fookust hoida, aitab mitte libiseda tagasi rutiini, mitte põgeneda nende tähtsate mõtete mõtlemisest 🙂 Tunnen, et meie kohtumised andsid mulle julgust ja enesekindlust võtta täielikku vastust mu arengu eest uues rollis. See on väga väärtuslik.. Soovitan coachingut kindlasti teistelegi, kes kahtlevad milleski, kes tunnevad end ebakindlalt. Merit on coachina delikaatne, heas mõttes nõudlik - ei lase viilida 🙂 ja positiivsust süstiv."

Olga Lavrova
Ärinõustaja ja värske tiimijuht

Tähelepanelik kuulamine avab uksi

Olles töötanud koos väga erinevas vanuses inimestega, huvitavad mind erinevate generatsioonide
mõtteviisid. Näiteks juhtisin hiljuti JCI suurkonverentsi tiimi, mis koosnes inimestest vanuses 23-74.
Mu kaks poega on erinevast generatsioonist – Robert on 28-aastane ja Richard 11-aastane.

Tähelepanelikku kuulamist praktiseerisin, kui kogusin noorema poja ütlusi. Neist andsin välja väikese
tujutõstva kinkeraamatu Minu mõtted, mille täpsemaks pealkirjaks sai poja poolt mulle 4-aastasena öeldud lause: „Mulle meeldivad rohkem oma mõtted kui sinu mõtted“.

Kas pole huvitav? Kõlab arrogantselt, aga see on aus. Meile kõigile meeldivad tegelikult ju rohkem enda kui teiste mõtted, lihtsalt oleme treenitud viisakaks, et seda mitte välja öelda. Küll aga sisaldub selles äkiliselt sõnastatud lauses coachingu põhiolemus – Sul on mõtted, ideed ja ressursid, mida sa 100% usaldad, coachi roll on Sind tähelepanelikult kuulata, juurde küsida, sisearutelu julgustada, uusi lähenemisnurki pakkuda ning Sa võid jõuda üllatavalt geniaalsete tulemusteni.

Mis mind huvitab?
 • Mind paeluvad hetkel kunst, teater, disain, psühholoogia, kultuurid, strateegiamängud,
  investeerimine.
 • Kunstiharrastuste juures paelub mind vabaduse tunne! Naudin värvide mängu, tervikut, ilu ja
  hetkes sündinud emotsiooni. Loovus on olnud mulle abiks ka igapäevatöös, brändide
  arendamisel, innovatsiooniprojektide ja suurürituste eestvedamisel.
 • Noorena mängisin aktiivselt rahvusvahelist kabet, olin paljukordne Eesti meister, NSVL
  tšempion, juunioride Maailma MM 4. jne. See hobi on palju mõjutanud ja arendanud -märksõnadeks on strateegiline mõtlemine, mälutrenn, kannatlikkus ja süvenemisoskus, kogemused individuaalsest pingutusest, tiimitööst ja (spordi)psühholoogiast, oskus kaotada ja vōita. Kuigi kabevõistlustele satun nüüd harva, on sudokud ja strateegiamängud siiani mu „menüüs“ ning huvi analüüsimise, süsteemide ja strateegia vastu avaldub pigem
  juhirollis.
Scroll to Top