Marko Kiisa

Usun igas inimeses peituvatesse varandustesse. Ma ei saa kunagi öelda, mida täpselt teha. Küll aga aitan mõista, kuhu vaadata, et neid varandusi leida. Olen kartmatult kõrval, kui tee viib läbi ebamugavustsooni - sest seal peitub väga palju vastuseid.

Minu eesmärk coachina on coachee ja minu enese kasv. Kasv kui areng, kasv kui täiustumine, kasv kui liikumine. Kui idu peab kasvuks purustama turvalise seemnekesta ja liblikas kookoni, miks peaksime meie inimestena olema teistsugused? On kaks viisi, kuidas vaadata mõrasid ja pragusid meie kestas: üks näeb neis kui midagi rikutut, katkist, purustatut, turvalise olukorra hävitamist. Ent mõrad on ka kohad, kust valgus sisse pääseb. Valgus loob aga aluse kasvule, muundumisele, arenemisele.

Minu peamised väärtused coachina

  • Usaldusväärsus. Inimlik soojus ja mõistmine. 
  • Julgus minna läbi valu ja ebamugavustunde, vaadata hirmudele otse silma. 
  • Ja mis peamine… elu ei maksa iialgi liiga tõsiselt võtta!

Minu valdkond ja kogemused

Esimene coaching kohtumine on Sulle tasuta

Olen töötanud üle 15 aasta panganduses ettevõtete finantseerimise valdkonnas, aga juhtinud näiteks ka kodulaenude väljastamist. Täna töötan suurepärases ettevõttes nimega LHV, kus on tõeliselt professionaalne ja kaasaegne juhtimiskultuur, au sees paindlikkus, lihtsus, kiirus ja maailmatasemel teenindus.

Mulle on väga oluline jätkusuutlik areng mistahes eluvaldkonnas ja nii olen üks LHV rohepöörde arhitekte. Juhtisin 3 aastat ka jätkusuutliku disaini  ettevõtet, õppides tundma sotsiaalseid ja keskkonnaprobleeme Indias, Bangladeshis, Sri Lankal ja loomulikult Eestis. Jätkusuutlikkus ei ole ammu enam mingi mööduv trend või usu küsimus, see on tulnud, et jääda. Ettevõtted, kes juba täna oma ärimudeli kohandamisega vastavalt ei tegele, jäävad peatselt ilma oma konkurentsivõimest ega kesta kaua.

Kogemused

Klientide lood

"Marko on väga soe inimene ja ta kuulab, temaga rääkides on silmist näha, et ta on 100% kaasas. Tal on suurepärane oskus suunata mind nägema suuremat pilti ja oma probleeme kõrvaltvaatajana. Ka kõige keerulisematele teemadele läheneb Marko otsekoheselt – mingi harjutusega, õige küsimuse küsimisega. Kui keegi teeb midagi südamega, teeb ta seda hästi. Õppisin Markoga rohkem endasse uskuma, oma saavutusi mitte pisendama, vähem välist tunnustust vajama. Mulle sai halastamatult selgeks, et pole võimalik oodata uusi tulemusi, tehes asju vana moodi edasi."

Piia Bergštein
ABB Turundusspetsialist

“Mina hakkasin Markoga koos töötama ajal, mil teadsin, et tahtsin enda tööelus teha suurema muudatuse, kuid ei osanud sellele katsumusele süstemaatiliselt läheneda. Minus puudus selleks vajalik enesekindlus ning eneseteadlikkus. Markoga tekkis mul kohe väga hea klapp. Tema pragmaatilisus ja avatud suhtlemisstiil aitasid mind juba peale esimesi sessioone praktiliste ideedeni, et enda eesmärkidele lähemale jõuda. Marko abiga samm-sammult verstaposte maha pannes ja väikeseid eesmärke luues jõudsime suurte tulemusteni”

Karin Maasel
Arengu- ja humanitaarabi ekspert

Minu kogemus läbipõlemisest?

Alustasin oma juhikarjääri noorelt 2008. aastal keset finantskriisi, kui pankurite keeles veri tänavatel voolas. Minu positsioon moodustati nelja juhi ülesannetest, sain 33 päeva ametis olla kui juba tuli otsustada, kes on 2 esimest tiimiliiget, keda koondada… mu toonane juht kutsus mind ametisse sõnadega: tule, ole lihtsalt edasi hea inimene. Ja seda ma olin, kuni lõpuks enese arvelt. Üle pea kasvav infohulk, lakkamatult pöörduvad sündmused, vastutuse tundmine oma inimeste ja nende perede heaolu eest, ärieesmärkide poole rühkimine – ikka oli tunne, et kui töötan veel rohkem, kui jooksen veel kiiremini, kui muretsen veel sügavamalt, küllap siis ka kõik laabub. Küll kunagi hakkan nautima, küll kunagi hakkan ka elust rõõmu tundma. Aga mitte täna, ei veel. See murdis tervise ega saanudki lõppeda teisiti kui läbipõlemisega. Ent – sundis ka silmad avama, õppima ja muutuma.

Mis on minu suurim hirm?

Ma ei karda mitte midagi. Tõsiselt. Hirm ei ole päris: oht on päris, hirm on meie reaktsioon sellele. Hirm on kas instinktiivne või teadlikult muudetav ja seega alistatav. Äris on väga vähe olukordi, kus peaksime tundma hirmu, kuid see ei välista ohu enese mõistmist, selle teadvustamist ja reageerimist. Ükspuha, kas kardame vananemist, üksildust, sukeldumist, paigalseisu, äri kokkukuivamist või äripartneri reetmist – oht ja meie reaktsioon sellele on teineteisest lahutatavad. Viimast saame me valida. Coachina aitan just seda teha.

Scroll to Top